Semestr je v plném proudu, a aby to nebyla pořád jenom samá party, tak jsme pro naše zahraniční studenty přichystali jednu novinku – Quiz night. Ze začátku jsme nečekali takovou účast, ale nakonec se kvízu zúčastnilo celkem 12 týmů. V každém týmu byli 4 lidi, kteří měli za úkol během 5 kol ukázat své znalosti. Překvapilo nás, že všichni přišli včas a velmi namotivovaní, což bylo i povzbuzením pro nás.

Jako první přišel kvíz o zvířátkách. Tam se museli poprat s otázkami, jako: jak se řekne skupince havranů, jaký je jediný létající savec nebo kolik svalů obsahuje kočičí ucho. Následně dostali papír s obrázky herců a zpěváků z dětských let a měli přiřadit, kdo je kdo. Třetí kolo se týkalo filmů, takže museli třeba vyjmenovat jednotlivé superhrdiny z filmu Avengers nebo napsat, kolik lidí je ve Společenstvu Prstenu. Čtvrté kolo bylo o něco zajímavější, protože jsme jim pustili 10 hudebních ukázek a měli za úkol napsat autora a název písně a navíc ve kterém filmu/seriálu jsme ji mohli slyšet. Celý kvíz jsme zakončili testováním znalostí o superhrdinech.

Na konci proběhlo samozřejmě vyhlášení výsledků a na prvním místě se umístil tým Eddies složený z kluků z latinské Ameriky, kteří získali celkem 74 bodů z 83 možných. Odměnili jsme je čokoládou a zároveň poukázkou na jakýkoliv 2D film v Cinestaru. Malou drobností jsme odměnili i tým na druhém a třetím místě.

Dle mého názoru a dle reakcí si zahraniční studenti kvíz užili. Za tři týdny nás čeká další a tak doufám, že účast bude stejná a budeme si zase moci společně užít večer plný zábavy a soutěžení.

Jana "Džejn" Sedláková
Vicepresident, ESN Buddy System HK