Kdo jsou buddíci?

Většina buddíků jsou studenti. Někteří jsou z IT oborů, někteří z humanitních, někteří z přírodovědných a někteří už pracují. Jedno ale mají všichni společné – starají se o zahraniční studenty. Jejich hlavním úkolem je zajistit, aby se zahraniční student cítil v Česku dobře, pomoct mu s případnými komplikacemi a organizovat pro studenty různé akce a party.

Před příjezdem studentů je buddíci kontaktují a domluví se s nimi na podrobnostech ohledně příjezdu. Po příjezdu jim pomohou s dopravou do Hradce Králové a s ubytováním. Následně je také provedou po městě a univerzitě. Pokud je to potřeba, pomohou jim s administrativou spojenou s pobytem v ČR nebo s vízy. Zkrátka se snaží, aby příjezd a pobyt zahraničních studentů proběhl bez komplikací a v klidu. A večer pak většinou zajdou do baru nebo do hospody, povídají si a ve většině případů se stávají velkými přáteli. Nic z toho není povinné, pokud je něco, co buddík dělat nechce nebo to nestihá, nikdo ho do toho nenutí. Od toho je tu spousta dalších, kteří mohou vypomoci.

Název „buddy“ znamená „kámoš,“ což je ostatně přesně to, co buddíci představují. Kromě zmiňované administrace organizují buddíci pro zahraniční studenty spoustu večírků, výletů a dalších aktivit. První z nich je „Orientation week” (obvykle pořádaný v průběhu prvního týdne semestru). Je zaměřen na představení České Republiky studentům a zároveň na to, aby se zahraniční studenti poznali jak mezi sebou, tak s buddíky. Součástí „Orientation week“ je prohlídka Hradce a Prahy, společná mezinárodní večeře a dvě tematické party. Další oblíbené akce jsou například Survival weekend, Pub Crawl, jazykové večery a další a další party a výlety.

Jednoduše, s ESN Buddy Systém HK se nudit nebudete! 

Chceš se přidat k nám do týmu? 

Jen do toho! Je to skvělá šance poznat nové lidi nejen z univerzity, ale z celého světa. Navíc si můžeš vylepšit svoje jazykové schopnosti a dozvědět se něco nového o cizích zemích a jejich kultuře. Ale hlavně se staneš součástí skvělého týmu a přátelského kolektivu a užiješ si spoustu zábavy. 

Jediné, co proto musíš udělat je, vyplnit tento formulářMy se ti poté ozvem a řekneme ti co a jak.