PAINTING STONES FOR CHARITY & EARTH HOUR

Dne 10. Dubna jsme připravili pro zahraniční studenty event v rámci SocialErasmu jménem “Painting stones for Charity”. Dohromady se nakreslilo cca 35 kamenů, které se budou darovat charitě v Hradci Králové, která ho v rámci Mezinárodního festivalu Divadla evropských regionů, bude prodávat. Výtěžek je určený na podporu Střediska rané péče Sluníčko

Erasmus je úzce spojen s jazyky – někdy máme problém se jasně vyjádřit, ale většinou si tyto výzvy a samotný proces komunikace užíváme, protože nám umožňuje sdílet naše myšlenky a učit se jeden od druhého. Máme skvělou příležitost použít jazykové dovednosti, které jsme získali ve škole, ve skutečných životních situacích. To nám umožňuje uvědomit si, jak důležité a zajímavé mohou cizí jazyky být, a proto jsme se rozhodli uspořádat španělský večer.

Ve čtvrtek 9.3. měli Erasmáci možnost si zkusit zahrát stolní hry. Díky panu Ing. Tučkovi, který si pro ně přichystal anglické verze stolních her, si mohli Erasmáci zkusit jedny z nejlepších her. Možnost výběru her byla opravdu velká. Byly zde například Beasty bar, Codenames: Pictures, Dixit, Dobble, Hanabi, Lords of Waterdeep, Mysterium, Patchwork, Room 25, Small World, Splendor, Star Realms, Survive, Takenoko, Ticket to Ride. Nejvíce se hrály hry Ticket to Ride a Codenames. Přitom nejvíce rivalská hra byla Codenames, kde se Erasmáci mezi sebou nejvíce obviňovali z podvádění a napovídání.

Semestr je v plném proudu, a aby to nebyla pořád jenom samá party, tak jsme pro naše zahraniční studenty přichystali jednu novinku – Quiz night. Ze začátku jsme nečekali takovou účast, ale nakonec se kvízu zúčastnilo celkem 12 týmů. V každém týmu byli 4 lidi, kteří měli za úkol během 5 kol ukázat své znalosti. Překvapilo nás, že všichni přišli včas a velmi namotivovaní, což bylo i povzbuzením pro nás.

Představte si, že přijedete do cizí země, kde na vás všichni mluví jen tím svým jazykem a anglicky se s vámi nikdo bavit nechce. Jak už u nás bývá zvykem, tak jsme si pro naše nové Erasmáky přichystali Czech language evening alias český večer, kde se všechny snažíme naučit základní a typické fráze v češtině. Mezi nejzákladnější fráze jsme zahrnuli pozdravení, představení, oslovení a základní otázky jako například, kde je lékárna, nemocnice a jiné. Tuto akci jsme pořádali ve Starém Bjelidle, kde se nás sešlo 30 Erasmáků a 7 buddíků.

V pátek ráno jsme vyrazili vlakem do Prahy. Hned po příjezdu jsme se přesunuli na Hostel, kam jsme si odložili všechna zavazadla, abychom se s nimi nemuseli táhnout po celé Praze a začalo naše malé dobrodružství. Začali jsme ve Vítkově, kde jsme hráli ICE-breaking games na seznámení. Pokračovali jsme do centra na Václavák atd. Na obědě jsme byli společně a všem nám chutnalo, zejména Erasmus studenti byli nadšení z české Svíčkové. Po obědě jsme zahřátí a odpočatí pokračovali honbou za památkami jako Prašná brána, Židovské město, Staromák..